Datoer og haller 2019

1. + 2. + 3. marts i VU-hallen i Vordingborg    
2. + 3. marts i Maribo Hallerne        
9. + 10. marts i Arena Næstved      
9. + 10. marts i Faxehallerne 
10. marts i Mønshallerne 

Informationer om MiniGalla og GymnastikGalla følger senere. 
Ret til ændringer forbeholdes.

Vordingborg 1. marts 2019 

Chr. Richardsvej 43-45, 4760 Vordingborg

 

 

Tid

Forening

Holdnavn

Instruktører

18:30

Faneindmarch og velkomst

18:35

GT Bøgestrømmen

GTB Ynglinge

Linea

18:43

GF Køge Bugt

KB Voksne Piger

Inger, Mai-Britt

18:53

Fensmark IF

Fensmark Frøkener og Fruer

Berit, Chrisser

19:05

DGI Storstrømmen

Masterrep

Elin, Gina 

19:20

NIF Gymnastik

Power Mix

Pia Elin

19:30

SKIF (Nørre Vedby og Maribo)

Rytmedamer

Lene Holse

19:40

Nørre Ørslev Gymnastikforening

Voksenholdet

Lissi

19:50

Herlufsholm GF

HGXtraordinary - damer

Dorthe

20:00

Haslev TT

HTT Damerne

Pernille, Katrine

20:10

Herlufholms gymnastik forening

Gittes seje damer

Gitte

20:20

Vordingborg Gymnastikforening

Rytmisk gymnastik

Anna Lise,Elin

20:30

NIF Gymnastik

Swinging Girls

Tina

20:45

Haslev TT

Step Ladies

Susanne

20:57

Lundebakke Gymnastikforening

Q´erne

Pia

21:07

GF Køge Bugt

M/K Holdet

Inger 

21:15

Hårlev Gymnastikforening

Fruer & Frøkener

Majken 

21:28

Vordingborg Gymnastikforening

Rundsvingsinstituttet

Erik, Merete, Elly

21:40

Faneudmarch og tak for i dag


 

Maribo Hallerne 2. marts 2019 

Ved Stadtion 4, 4930 Maribo

 

 

Tid

Forening

Holdnavn

Instruktører

09:15

Faneindmarch og velkomst

09:20

Idestrup-Væggerløse Idrætsforening

MTV Dance

Laura, Caroline, Rikke

09:30

Errindlev Gymnastik & Idrætsforening

EGI Kids

Josephine, Jeppe, Victoria

09:42

Idestrup-Væggerløse Idrætsforening

Spring

Ida, Cecilie, Josefine, Amalie, Camille, Eline, Janne, Pernille

10:00

Eskilstrup G.I.F

Teamgym Aspirant piger

Susanne, Emilie

10:12

DGI Storstrømmen - Gymnastik

Mini/Junior Syd

Rune, Rebecca, Sandra

10:37

Errindlev Gymnastik & Idrætsforening

Spilopperne

Signe, Ane og Laura

10:47

Tirsted IK85

Kangoo Jumps

Jeanette 

10:55

GT Bøgestrømmen

Unge Piger

Jeanne 

11:03

GT Bøgestrømmen

GTB Ynglinge

Linea

11:11

Toreby Sundby Gymnastikforening

Spring/rytme piger 3-6 kl.

Stine, Cecilie, Tim, Laura, Lea

11:26

Rudbjerg Gymnastikforening

Rudbjerg Mini Stars

Signe, Monica, Line, Laura

11:38

Nakskov Idrætsmærkeforening

Jump Rope

Sille, Josefine

11:48

Toreby Sundby Gymnastikforening

Spring rytme piger 0-2 kl og Toreby seje gutter 0- 3. kl.

Charlotte, Stine, Emil, Laura, Sofie, Lea, Anna, Jessica, Dorte

12:06

Sakskøbing Gymnastikforening

Rytme chicks

Louise, Alberte, Lisa 

12:16

Toreby Sundby Gymnastikforening

Toreby Sports Acro Talentholdet

Dicte, Mafalda, Simone, Line, Freya, Emma, Petrea

12:31

Nakskov Gymnastikforening

Spring/Rytme Nakskov

Merete, Maria, Vibe, Anders, Dorte

12:56

Vordingborg Gymnastik

Rundsvingsinstituttet

Erik,Merete,Elly

13:08

Rødby Og Omegns Gymnastikfor.

Zumba Kids

Linda

13:18

Eskilstrup og Vintersbølle Gymnastikforening

Teamgym syd

Jacob, lars, line, Regitze, Frederikke, Stig, Thomas

13:36

DGI Storstrømmen

Repholdet

Amalie, Camilla, Jesper, Filip, Didier, Cecilie, Mie

14:01

Maribo Gymnastik Forening

Gymnaestradeholdet

Lene, Erik

14:07

Rudbjerg Gymnastikforening

Rudbjerg All Stars

Amalie, Anders, Rasmus

14:32

Nakskov Idrætsmærkeforening

Rytmisk Damer

Benthe, Anne, Mette

14:42

Eskilstrup Gymnastikforening

TeamGym Junior Drenge og Senior Mix

Henrik, Torben

15:02

Rødby Og Omegns Gymnastikfor.

Spring Mix

René, Katrine, Stine, Oliver

15:14

Gymnastikforeningen Sydøstlolland

Mandehørm

Charlotte 

15:24

Gymnastikforeningen Sydøstlolland

RytmeQuinder

Kathrine, Charlotte

15:39

Idrætefterskolen Ubby

Idrætsefterskolen Ubby

Karen, Camilla, Brian, Natalie

16:12

Maribo Gymnastik Forening

Damer Maribo & Nr. Vedby

Lene 

16:27

Toreby Sundby Gymnastikforening

Toreby Sports Acro Konkurrence

Lene, Jørgen, Vibeke, Kenni, Lise, Frederikke, Mille, Emma, Andrea, Mafalda

16:52

Toreby Sundby Gymnastikforening

Rytmiske damer

Anette, Helle

17:04

Søllested Gymnastik Forening

Springmix

Henrik, Mette, Jeppe

17:16

Maribo Gymnastik Forening

Fredagsholdet

Anne Marie

17:29

Toreby Sundby Gymnastikforening

TSG SpringMix

Kenni

17:39

Faneudmarch og tak for i dag

 

 

 Maribo Hallerne 3. Marts 2019

Ved Stadion 4, 4930  Maribo

 

 

Tid

Forening

Holdnavn

Instruktører

09:15

Faneindmarch og velkomst

09:20

Maribo Gymnastik Forening

Show, disco hip hop

Celine, Freya, Emmelie, Julie

09:30

GT Bøgestrømmen

Tøsepiger

Cecilie, Mathilde

09:38

DGI Storstrømmen

Aspirantholdet

Anna Bjerge Christensen

09:53

Idrætsefterskolen Grønsund

Idrætsefterskolen Grønsund

Nanna, Illum, Mette

10:26

Nørre Ørslev Gymnastikforening

Springlopperne

Mette, Nanna, Marius, Vivi, Jens

10:41

Tirsted IK85

Jumping Fitness

Jeanette 

10:56

Errindlev Gymnastik & Idrætsforening

EGI springmix

Bolette, Louise

11:08

Nørre Ørslev Gymnastikforening

Sports Acro

Louise, Katja

11:20

Hårlev Gymnastikforening

Stevns Turbomix

Jannie, Jens, Jesper, Louise, Niels,Trine,Troels

11:40

Gymnastikforeningen Sydøstlolland

Gym Girls

Emilie, Louise, Lærke, Freja

11:55

DGI Storstrømmen

Masterrep

Elin, Gina 

12:20

Tingsted Gymnastikforening

T.G. Rytme

Signa, Cecilie

12:30

DGI Storstrømmen

Junior/Ynglinge Syd

Daniel, Rune, Katrine

12:55

Nørre Ørslev Gymnastikforening

Spring rytme piger

Marie, Josefine, Michael, Nils

13:13

GT Bøgestrømmen

Juniorspring

Randi, Ida, Sofia, Peter, Kennet

13:31

Gymnastikforeningen Sydøstlolland

Rytme Chicks

Josephine, Louise, Annika, Matilde

13:43

Maribo Gymnastik Forening

Rytme/spring piger 7-10 år

Tenna, Ricco, Simone, Lærke, Andra

14:01

Nørre Ørslev Gymnastikforening

Junior Falster

Kathrine, Cecilie, Jonas, Daniel, Jens

14:23

Brøderup Eefterskole

Brøderup Efterskoles elevhold

Carina, Tommy, Jakob

14:33

Tingsted Gymnastikforening

T.G. Mini junior

Erling, Bettina, Mikkel, Sara, Sonny, Signe

14:58

Maribo Gymnastik Forening

Rytme/springmix 11-18 år

Rebecca, Jeanette, Josephine, Anita

15:16

Eskilstrup G.I.F

EGF Dans

Frederikke, Julie

15:31

Maribo Gymnastik Forening

Rope Skipping

Maria, Marianna, Lærke, Christina

15:46

Rødby Og Omegns Gymnastikfor.

Lollands Juniorfælleshold

Cecilia, Louise, Christina

16:01

Rødby Og Omegns Gymnastikfor.

Lollands Juniorfælleshold

Niels, Carsten, Markus, Rebecca, Simone, Julie

16:19

Tingsted Gymnastikforening

T.G. junior/voksne

Emilie, Signa

16:29

Sydøstsjællands Idrætsefterskole

Gymnastik- og danselinjen på SØS

Amalie, Gitte

16:44

Tingsted Gymnastikforening

Opvisningsholdet

Ina, Sanne, Allan, Søren, Brian, Allan, Phillip

17:09

Søllested Gymnastik Forening

Pige spring/rytme

Mette, Rebecca, Jeppe, Rasmus

17:21

Tingsted Gymnastikforening

T.G. Jumpers

Pernille, Janne, Signa, Allan, Clara, Christina, Stephanie, Anne, Marcus, Mikkel, Signe

17:46

Toreby Sundby Gymnastikforening

Rutineret Rytme

Anita, Heidi

17:56

Gunslevholm Idrætsefterskole

Gunslevholm Idrætsefterskole

Anders

18:29

Faneudmarch og tak for i dag

 

 

Maribo Gymnastik Forening / Lindehusvej 4 / 4930 Maribo / Mobil nr. +45 53 81 23 04 / Jyske Bank 0682 283 563 7980 /Mobilepay/swipp 20587591/ CVR 31211999